| Warranty Information | 12 months official warranty |
| What's in the Box | Device | Cable | SIM Ejector Tool | Quick Guide |
Body |
|
|---|---|
| SIM Card | Nano + eSIM |
Display |
|
|---|---|
| Resolution | 1080 x 2340 (FHD+) |
| Display Size (Inches) | 6.7 |
Platform |
|
|---|---|
| CPU Speed(Ghz) | 3.1GHz, 2.9GHz, 2.6GHz, 1.95GHz |
| Processor | DECA CORE |
Memory |
|
|---|---|
| System Storage | 256 GB |
| RAM(GB) | 8 |
Camera |
|
|---|---|
| Front Camera | 10MP |
Battery |
|
|---|---|
| Battery mAh | 4700mAh |
Misc |
|
|---|---|
| Phone Model | Galaxy S24 FE |